Plenārsēdes referenti
Vissirsnīgākā pateicība mūsu plenārsēdes referentiem
Profesore, Monreālas Universitāte
Marie-Claude L’Homme ir Ph.D. grāds lingvistikā, un viņa ir profesore Monreālas Universitātē, kur lasa lekcijas par terminoloģiju un valodām īpašiem mērķiem. Pētniecības grupas Observatoire de linguistique Sens-Texte (OLST) locekle kopš 1997. gada un tās vadītāja no 2005. līdz 2015. gadam. Viņas pētījumi attiecas uz leksisko semantiku un lingvistikas krājumu saistībā ar terminoloģiju. Atbildīga par terminoloģisko resursu izstrādi, īstenojot šī pētījuma secinājumus. (DiCoInfo, DicoEnviro and Framed DiCoEnviro). Kopš 2000. gada žurnāla Terminology līdzredaktore.
Profesore Emeritus, Lesteras Universitāte
Kirsten Malmkjær ir tulkošanas studiju emeritus profesore Lesteras Universitātē. Profesore īpaši interesējas par tulkošanas teoriju, proti, tulkojuma fenomena izprašana, ir bijusi viņas interešu lokā visas akadēmiskās karjeras garumā. Papildus mācīšanai Lesterā viņa ir mācījusi arī Birmingemas, Kembridžas un Midlseksas universitātēs. Jaunākās publikācijas ir šādas: The Routledge Handbook of Translation Studies and Linguistics (2018), rakstu krājums Key Cultural Texts in Translation, rediģēts kopā ar Adriana Serban and Fransiska Louwagie (John Benjamins 2018) un Translation and Creativity, Routledge (2020).
Profesors, Londonas Karaliskā koledža (King’s College London)
Stuart Dunn ir Londonas Karaliskās koledžas (King’s College London) digitālo humanitāro zinātņu profesors. Viņš pētniecību ir sācis kā arheologs, interesējas par kartogrāfijas vēsturi, digitālo pieeju ainavu pētījumiem un telpiskajām humanitārajām zinātnēm. Viņa galvenie zinātniskie virzieni ir telpiskās humanitārās zinātnes, Critical GIS, kultūras mantojums un mobilitātes arheoloģija. Pašlaik viņš strādā pie projektiem, kuri pēta telpisko stāstījumu teorijas, Critical GIS, Kipras kultūras mantojumu un mobilitātes arheoloģiju. Stuart Dunn 2002. gadā ieguva starpdisciplināru doktora grādu, izstrādājot doktora disertāciju par Egejas bronzas laikmeta datēšanas metodēm un paleovulkanoloģiju Durhemas Universitātē, veicot pētījumus Melosā, Krētā un Santorīnī. 2006. gadā viņš kļuva par pētnieku Mākslas un humanitāro zinātņu e-zinātņu atbalsta centrā (Arts and Humanities e-Science Support Centre), pirms tam strādājot Mākslas un humanitāro zinātņu pētniecības padomē (AHRC), pēc tam viņš kļuva par lektoru Digitālo humanitāro zinātņu nodaļā.